Docendo Discimus

Log in Register

Podsumowanie: Dzień 250 |

Published in Poland - Political debates and analysis - 8 - 31 Dec 17 08:12

Arena Krajowa

Skład rządu nie zmienił się od ostatniego podsumowania. Kolejne wybory prezydenckie odbędą się już za kilka dni, ale nadal nie do końca wiadomo kto będzie kandydował. Jak to zwykle u nas bywa, „chętny” pojawi się najprawdopodobniej dopiero na kilka godzin przed końcem terminu zgłaszania się.

https://i.imgur.com/rPUmQvS.jpg

Nasza (((rodzima opozycja))) uaktywniła się ponownie podczas okresu świątecznego i zasypała nas aferowymi prezentami. Polski czat pełen był (((nowoszesnej))) retoryki (którą wszyscy już niestety zdążyli dobrze poznać), standardowo mieliśmy też zabawę rynkiem walutowym połączoną z blokowaniem ustaw. Było też klasyczne strzelanie razem z Chińczykami przeciwko Polsce w naszych powstaniach. Do nietypowych akcji zaliczyłbym za to oskarżanie Liberatora o kradzież złota (jako dowód użyty został sfałszowany screenshot, a Liberator został potem za wszystko przeproszony).

Nadwyżki budżetowe kierowane były w rozwój drugiego krajowego Orga. Aktualnie znajdują się w nim już pojedyncze fabryki Q5 każdego rodzaju broni. W przyszłości zwiększona ma zostać produkcja samolotów. Osobiście uważam, że po skończeniu rozbudowy drugiego Orga powinniśmy wrócić do rozważań nad utworzeniem krajowej produkcji systemów obronnych. Posiadanie fabryki DSów dałoby nam większą swobodę ruchów, obecnie musimy w tym temacie liczyć na sojuszników albo czarny rynek.

https://i.imgur.com/Yc84zdX.jpg


Arena Zagraniczna


W grudniu najważniejszymi wydarzeniami w eDomowym świecie były: atak algierskiej marionetki na Hiszpanię i chilijsko-paragwajska inwazja na Peru. Oba zaatakowane państwa są naszymi dobrymi sojusznikami i dlatego też braliśmy czynny udział w obu wojnach. Myślę, że spisaliśmy się bardzo dobrze jak na nasze możliwości. Co prawda o zbiórki na końcówki bitw było ciężko (różne strefy czasowe, najczęściej bitwy kończyły się w okolicach naszej 4 rano), ale sporo osób przepaliło zapasy kiedy była taka potrzeba (również z (((nowoszesnej))), tutaj plus).

Konflikt na linii Algieria – Hiszpania przedstawiłem już wstępnie w poprzednim podsumowaniu. Ostatecznie okazało się, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Po kilku heroicznych obronach rdzennych, Hiszpanie najpierw sprawnie zajęli pół Algierii, a potem przeprowadzili tam udany przewrót i zesłali resztkę „Algierczyków”do Chin. Po zażegnaniu niebezpieczeństwa Hiszpanie skupili się na zdobyciu bonusu do produkcji broni. Brakujące aluminium znaleźli na granicy z Polską, w efekcie tworząc namiastkę Spolandu.


https://i.imgur.com/49iGg4Y.png

W konflikcie południowoamerykańskim początkowo zachowywaliśmy neutralność. Głównym powodem takiej decyzji był fakt, że w ostatnich miesiącach posiadaliśmy MPP ze wszystkimi uczestnikami tej wojny. Argument ten stracił jednak swoją moc w momencie kiedy Chile i Paragwaj podpisały MPP z byłym AEGIS (Chiny, Gruzja, USA). Wówczas do konfliktu włączyliśmy się również i my, stając oczywiście po stronie Peru i zrywając MPP z Paragwajem.

Ostatecznie w wojnę tę zaangażował się prawie cały świat (poza największymi farmerami). Co drugi dzień (a właściwie noc) mieliśmy jakąś epicką bitwę. Peru kilkukrotnie obroniło swoją stolicę. Peruwiańczycy pokazali jak walecznym są narodem. Przepalili się do zera, pożyczali broń, ale nie poddali się nawet w najgorszym momencie. Taka postawa się opłaciła, ponieważ obecnie Peru jest już wyzwolone i przechodzi wraz z Indonezją do kontrataku na Chile. Natomiast Paragwaj został zaatakowany przez Argentynę i wczoraj stracił pierwszy rdzenny region.

Jednym z efektów wojny w Ameryce Południowej było utworzenie nowego sojuszu Trial Alliance. W jego skład weszły: Chiny, Gruzja, USA, Chile, Paragwaj i Kolumbia. Poza Kolumbią, z którą od początku gry mieliśmy bardzo dobre relacje, członkami tego sojuszu są więc same wrogie nam obecnie państwa.

Nasz kraj nadal nie znajduje się w żadnym formalnym sojuszu. W ostatnim czasie bardzo dobre relacje utrzymujemy z CroTur (połączona Chorwacja i Turcja), Hiszpanią i Peru. To z tymi krajami również koordynujemy najwięcej działań, mamy wspólnych przyjaciół i wrogów. Być może za jakiś czas uda się stworzyć coś oficjalnego w tym składzie, coś co mogłoby stanowić przeciwwagę dla TA.

https://i.imgur.com/fvPOrhm.jpg
Mapa Polski w dniu 250.Inwestycje


Pomimo dużej ilości epickich bitew i zmian w grze dodających sporo darmowej energii, ceny samolotów utrzymują się na poziomie poniżej 5/100. Ze względu na zwiększenie się kosztów produkcji (cena paczki pracowników w sklepie poszła do góry, a wraz z nią zwiększyła się również i płaca u nas w kraju), obecnie niemożliwe jest już zatem sprzedawanie produkcji po cenie minimalnej. Szanse na kolejną turę inwestycji nie są jednak zerowe, sporo zależy od tego, czy udałoby mi się znaleźć solidnego dostawcę dużej ilości wrawów.https://i.imgur.com/2tWgQzq.jpg


Pracownicy

https://i.imgur.com/j6zt5YI.jpg
Udanej zabawy sylwestrowej i wszystkiego dobrego w nowym roku!

Support

LiberatorWeandilLukeCagePersecutorMarinaxSuskijukanosequeponernosequeponernosequeponernosequeponernosequeponernosequeponernosequeponernosequeponerFranky Four FingersHeartOfIronhoodboytraktorzysta1Grecki82

Comments (8)

31 Dec 17 08:16
derfajr

Live Long and Prosper Opung Savant o/

31 Dec 17 08:19
Cvelley

Jak zawsze godny uwagi artykuł o/

31 Dec 17 08:32
Persecutor

Chyba większość z nas czeka na te podsumowania:). o7 P.S. Dziękuję za tonę jedzenia :D

31 Dec 17 09:07
Persecutor

Jeżeli rząd zacznie produkcję DSów to pamiętajcie, że mam na sprzedaż fabrykę Q1 ;p. Zawsze to taniej na start ;)

31 Dec 17 09:52
Weandil

Chyba, ze to Ty bedziesz rzadem :D

31 Dec 17 11:18
Franky Four Fingers

Happy New Year Polish Friends o/

31 Dec 17 19:50
Bambo

Hańba tak oczerniać .N , to juka wszczyna awantury i stosuje wyzysk

01 Jan 18 17:18
nowygrasz

Zień debry wszytkim. Proszem o nieswłożne unienci treźci kture sął chroniene prawami ałto rskimi partyji .Nowoszesna na dej gasezie Dosendo Dizdzimus.Nje podjencie tyh czynnoźści benłdzie skudkowaci skazowaniem w całoźci teko konta. Posdrawiamy, dział prawdny .Nowoszesna spułka zoo.